S prací Diecézní charity České Budějovice seznámí její pracovníci a dobrovolníci veřejnost ve čtvrtek 30. září v rámci dne otevřených dveří.

„Akce se koná v projektech Diecézní charity v Kanovnické 16, kde sídlí Poradna Eva pro ženy v nouzi a Poradna pro cizince a migranty a v Kanovnické 11, kde je Intervenční centrum pro oběti domácího násilí a také Dobrovolnické centrum,“ prozrazuje za organizátory Eva Opatrná z Dobrovolnického centra Diecézní charity.

„Ve čtvrtek od devítí hodin do jedné odpoledne zveme na naše pracoviště odbornou veřejnost, od 14 do 17 hod. pak všechny ostatní,“ říká koordinátorka celodenní akce.
Akce se koná koncem měsíce po celé republice.

„V rámci kampaně Den Charity chceme obdarovat veřejnost – představit svoji činnost a informovat o širokém záběru služeb, které poskytuje Charita pro ty, kteří potřebují pomoc,“ říká tiskový mluvčí České katolické Charity Jan Oulík.
„Akce se konají na mnoha místech republiky na den sv. Vincence z Paul (27. září), patrona a zakladatele moderní charitativní činnosti. Tradičně se Den Charity koná na jižní Moravě, v jižních a západních Čechách a na Královéhradecku. K akci se připojily také další regiony. Den Charity není spojen s žádnou finanční sbírkou,“ ubezpečuje Jan Oulík.
„Připravili jsme pro veřejnost v mnoha městech a obcích republiky dny otevřených dveří, výstavy, soutěže, koncerty a další bohatý program,“ dodává Jan Oulík.