Mířil na Budějovice a pravděpodobně byl nad ránem unavený. Následoval mikrospánek a ve zlomku vteřiny sjel řidič kamionu z cesty u obce Dasný a narazil do stromu.

V místě nehody se tak včera ráno téměř okamžitě začala tvořit kolona a zácpy s přestávkami přetrvávaly až do pozdních odpoledních hodin. Navíc dva další řidiči se mimořádné situaci nedokázali přizpůsobit, nedodrželi bezpečnou vzdálenost a mezi Dasným a Češnovicemi narazili do dalších vozů, což prodloužilo čekání v kilometrových frontách z obou směrů.

„Řidič kamionu ani nikdo další nebyl zraněn," potvrdila budějovická policejní mluvčí Regina Tupá. Za včerejší nehodu sice mohl mikrospánek, zmíněný úsek je nicméně v tuto dobu skutečně kritický a bude to tak přetrvávat pravděpodobně až do konce září.

Místem totiž denně projíždí o stovky aut více, možná několik tisíc. Může za to zavřená silnice na Hlubokou u Bavorovic. Při nepozornosti hrozí další nehody. 

Uzavírka mostu nad železnicí u Bavorovic by měla trvat až do 30. září. Z tohoto důvodu se teď pravidelně tvoří na hlavním tahu z Budějovic na Písek za obcí Dasný dlouhé kolony a to i ve směru od Češnovic.
„Dnes to bylo hrozné, auta stála, a nic se nedělo. Nakonec jsem odbočila na Hlubokou a jela do Budějovic přes Hrdějovice," hlásila včera ráno z místa jedna z řidiček. Komplikace potvrdila i policejní mluvčí Regina Tupá.

Havarovaný kamion, nehoda se stala v půl šesté ráno, byl v příkopu mimo vozovku, nicméně silnice byla blokována při jeho vyprošťování. „To skočilo ve 14.15 hodin, úklid vozovky pak pokračoval zhruba až do čtvrté odpolední," pokračovala mluvčí.

Na tahači a návěsu byla škoda vyčíslena dohromady na 900 tisíc korun, další milion pak na převáženém zboží. Údajně se jednalo o potravinářská střívka.

Kilometrové kolony

Za včerejší zácpou stála hlavně vážná nehoda a další dvě menší srážky v koloně, ale komplikace jsou ve zmíněném úseku na denním pořádku i bez nehod.

„Uvízla jsem tam minulý týden odpoledne. Jela jsem na Hlubokou a až pozdě si uvědomila, že je zavřený most u Bavorovic. Fronta se táhla už od Bauhausu, dále pod mostem a přes celé Dasný. Dalo se popojíždět jenom krokem, chvílemi vůbec, znamenalo to zdržení asi na půl hodiny, navíc bylo zrovna docela horko, takže v autě nic příjemného. Někteří si zkracovali cestu kolem rozvodny elektřiny, poměrně hustý provoz byl i na objízdné trase kolem Bezdreva. Je šílené, že tahle situace má trvat celé léto," řekla další z řidiček Andrea Radostová.

Ještě zpět ke včerejšímu dni, ten byl na českobudějovických silnicích skutečně kritický. „Do čtvrt na tři vyjížděli dopravní policisté hned k osmi nehodám," doplnila Regina Tupá.

Jedna z nich se stala v Pekárenské ulici u viaduktu. V tomto úseku už se stalo od zprovoznění viaduktu několik nehod, na vině je většinou nepozornost řidičů, či skutečnost, že jezdí podle zažitých pravidel, které se ovšem v místě změnily.