Akci pořádaly České dráhy, ČD Cargo a Správa železnic, nevybíralo se žádné vstupné ani jízdné a mezi budějovickým nádražím a střediskem pendlovaly historické vlakové vagony tažené parními lokomotivami. Malí i velcí milovníci železnice si tak užívali plnými doušky, nechyběla stanoviště městské a státní policie či drážních hasičů, kteří předvedli svou techniku i vybavení a nachystali pro děti i řadu úkolů a zábavných her.

Šestiletý Petr Kolář z budějovického sídliště Máj se pustil do soutěží v prezentačním voze ČD Cargo a měl radost, dařilo se mu na kole štěstí. „Vytočil jsem si prémii, dostal jsem krásný hrneček a taky píšťalku,“ radoval se chlapec. Mašinky má prý moc rád. „Líbí se mi velké i malé, rád vlakem jezdím a mám hodně vláčků i doma na hraní, chtěl bych být strojvůdcem nebo aspoň průvodčím. Nejvíc super byly ty ovládací mašinky,“ pochvaloval si.

Den otevřených dveří ve Středisku oprav kolejových vozidel v Českých Budějovicích se v sobotu 7. října povedl.Den otevřených dveří ve Středisku oprav kolejových vozidel v Českých Budějovicích se v sobotu 7. října povedl.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Příchozí mohli nahlédnout také do železniční opravny tzv. montovny a depa zvaného rotunda. K vidění byly mimo jiného také modelové železnice s různými vlakovými soupravami zmenšené v různých poměrech, umožněna i návštěva většiny stanovišť strojvedoucích, součástí akce se stala například i tematická výstava fotografií, fotokoutek. Zakoupit bylo možné upomínkové předměty, pohlednice, pexesa, knihy a další tiskoviny týkající se železnice. Po celou dobu akce od 9 do 17 hodin bylo možné v areálu na Novohradské ulici 393 zakoupit i občerstvení.