I přes silný vítr, který jakoby Dnu s Deníkem nepřál, se na náměstí sešlo několik desítek, lidí. Někteří se přišli podívat na rozhovor starosty Karla Hájka, hlava města odpovídala na dotazy ohledně plaveckého areálu. „Velmi pozorně jsem si pročítal malou anketu mezi obyvateli Týna nad Vltavou. I když respondenti byli vcelku mladí, tak jasně tři čtvrtiny dotázaných se alespoň trochu zmínily o bazénu,“ uvedl včera Hájek s mikrofonem v ruce. Pak také starosta dodal, kolik zhruba stavba plovárny bude stát. Starosta se během čekání na své „vystoupení“ také staral, aby modré stany Deníku nevzal vichr.
Velká řada zájemců se také přišla podívat do mobilní redakce, kde se nejvíce zajímala o to, jak „se rodí“ novinová vydání. „A to už nikam nemusíte dávat ta jednotlivá písmenka?“ ptala se jedna z mnoha zájemkyň. „Takže to vlastně už všechno píšete přes počítače,že? Bez počítače tedy ani ránu?“ tázal se další divák, který chtěl nahlédnout pod redaktorskou pokličku. „To já bych si nemohla každý den vymýšlet nové a nové články. Asi bych tam měla neustále větší a větší obrázky a málo textu,“ smála se nad redaktořinou.


„Někteří z nás už tancují tři roky a někteří začali letos. Ve Velešíně o nás moc lidí ale neví, ale když nás vidí, tak docela koukají,“ prozradila po vystoupení do mikrofonu členka Funky Dance klubu Velešín Tereza.


V Týně nad Vltavou nesměla chybět ani modrá výherní nová Škoda Fabia, kterou získá ten, kdo nejpřesněji tipne počet vhozených kupónů do speciální schránky za pětatřicet Dnů s Deníkem.