Dětem nabídl řadu atrakcí, rodičům příležitost seznámit se zblízka s tím, jak se dělají noviny ve 21. století a všichni dostali šanci poslechnout si Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče.


Z okrajové čtvrti Českých Budějovic dorazily pětiletá Anička a tříletá Eliška Vašků s prarodiči.Vyzkoušely si šplh na obří láhev, skákací hrad i další atrakce. „Vylezla až nahoru,“ ocenila výkon vnučky Elišky pyšná babička.


Před modrou fabií se zase rychle plnila anketními lístky průhledná krabice. Asi nikdo z přítomných si nenechal ujít příležitost zasoutěžit si o zmíněné auto. A pod moderátorskou taktovkou Daniela Moravce z českobudějovického studia Českého rozhlasu se na pódiu střídala taneční vystoupení i pěvěcká soutěž nejmladších “superstar“.


Čtenáři si mohli i na „vlastní kůži“ zkusit, jak se dělají noviny. V redakčního fotografa se například na chvíli proměnil Jiří Růžička z Borku. „V Českobudějovickém deníku sleduji nejvíce jihočeské zpravodajství a také stránku čtrnáct pohledů se zpravodajstvím z celé České republiky,“ uvedl předplatitel, který si následně zkusil vyfotit swingový orchestr v akci. „Vaška Hlaváče obdivuji. Nesmírně si ho vážím, že zvládne dva orchestry. Tenhle a ještě jeden s mladými,“ zmínil Jiří Růžička.


Mezi přítomnými se proplétalo i „T“ v nadpísankové velikosti. „Dnes to jde. Kdyby bylo tepleji, tak bych to asi nevydržel,“ komentoval Václav Sluka svůj zelený převlek v barvách jednoho z partnerů akce – OD Terno. Lipo nabízela po jeho boku usměvavá slečna Barbora. „Doprovod je perfektní,“ pochválil si ještě maskot.