Nejvíce peněz utratí za cestovní náklady a závodní ploutve. Deník se proto rozhodl, že Báru finančně podpoří. Získala od naší redakce peněžní dar ve výši 10 000 korun, což je příspěvek ze zářijového Kabelkového veletrhu, který Deník uspořádal spolu s českobudějovickou charitou.

Dobročinný prodej dámských doplňků vynesl sumu přes 188 tisíc korun. Mladá vodní záchranářka z Tábora z ní získala malou část a dar srdečně uvítala. „Jsem ráda. Peníze mi pomohou uhradit většinu cestovních výloh do Francie. Moc mě to potěšilo," svěřila se dívka, která se záchranářství ve vodě věnuje sedm osm let. Je závodnicí Vodní záchranné služby v Soběslavi. Plavat se naučila jako malá v táborské Plavecké škole u trenérky Dany Jaroňové. Brzy se začala specializovat na zvládnutí záchranářských technik, k nimž patří vylovení člověka z vody, bezpečné přiblížení se k tonoucímu aj.

Když byla ve starším dívčím věku, začala Bára jezdit na závody, které se často konají za hranicemi a mají dvě části bazénovou a mořskou. Závodníci jednotlivých týmů se mnohdy specializují na konkrétní disciplínu, například Bára na šampionátu ve Francii vytahovala z bazénové vody figurínu. „Vezmete si ploutve a plavete padesát metrů. Potopíte se, vytáhnete figurínu, která váží padesát kilogramů a plavete s ní zpět. Hodnotí se čas a technika," uvedla sympatická blondýnka, která studuje třetím rokem táborské Gymnázium Pierra de Coubertina. Ačkoli je věkem stále juniorka, na mistrovstvích často startuje mezi seniorkami.

Škola a vodní záchranářství jí zabírají hodně času, přesto se věnuje ještě jednomu fyzicky náročnému sportu triatlonu. V něm má nejméně ráda jízdu na kole.

Na francouzském šampionátu ve vodním záchranářství Bára obdivovala světovou špičku a sledovala vznik řady rekordů. V mořské části nejčastěji excelují Australané nebo Novozélanďané, v bazénové zase Němci, Italové nebo Francouzi. Češi k nejlepším týmům sice nepatří, ale odvádějí vždy spolehlivé, vyrovnané a statečné výkony. „Závody mě baví. Jedny, kde se scházejí zahraniční účastníci, se konají také v České republice. Vždy panuje příjemná atmosféra. Vodní záchranářství je zajímavý sport," řekla Barbora Macková, která naštěstí v reálném životě nikoho na rybníce ještě zachraňovat nemusela. „Pokud by na to došlo, měla bych být připravena," usmála se.