Silné deště a bouřky o víkendu způsobily škody po celém Jihočeském kraji.

Profesionální hasiči jen od nedělního poledne zasahovali u 35 událostí spojených s bouřkami. „Nejvíce v Českých Budějovicích a okolí, kde jsme zaznamenali 18 událostí. Šlo především o čerpání vody ze sklepů a čištění odtokových výpustí v místech, kde se vytvořily laguny na komunikacích,“ uvedl tiskový jihočeských hasičů Vratislav Malý.

close Od poledne neděle 2. června zasahovali hasiči v kraji u 35 událostí spojených s bouřkami. Nejvíce v Českých Budějovicích a okolí, kde zaznamenali 18 událostí, šlo především o čerpání vody ze sklepů a čištění odtokových výpustí v místech, kde se vytvořily info Zdroj: HZS Jihočeského kraje zoom_in Od poledne neděle 2. června zasahovali hasiči v kraji u 35 událostí spojených s bouřkami. Nejvíce v Českých Budějovicích a okolí, kde zaznamenali 18 událostí, šlo především o čerpání vody ze sklepů a čištění odtokových výpustí v místech, kde se vytvořily

V Budějovicích voda z okolních polí a luk zaplavila křižovatku v Branišovské ulici a pokračovala dál mezi domy až k Větrné ulici. Jak už Deník informoval, křižovatka byla v neděli po poledni mimo provoz a dopravu odkláněli městští policisté. Hasiči se pokoušeli uvolnit ucpané vpusti do kanalizace. Teprve, když se podařilo uvolnit hlavní vpust u křižovatky, situace se vyřešila.

U Chýnova na Táborsku došlo v neděli po 16. hodině k nehodě dodávky a osobního auta, když přes silnici před řidičkou osobního automobilu téměř spadl strom. Strom zůstal viset ve větvích a žádné z aut do něj nenarazilo. Řidička ale musela náhle brzdit. Doprava byla omezena do 19. hodiny. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Hasiči použili sorbent k likvidaci úniku provozních kapalin.

close Dopravní nehoda u Chýnova, kde na silnici začal padat strom a dvě auta havarovala. info Zdroj: HZS JČ zoom_in Dopravní nehoda u Chýnova, kde na silnici začal padat strom a dvě auta havarovala.

Táborští hasiči zlikvidovali také lagunu na sjezdu dálnice u Čekanic v Táboře, kde pročistili odtokové kanály. Ve Strakonicích čerpali hasiči vodu ze sklepů v Nové ulici.

Kromě hasičů měly v neděli po poledni napilno i hlídky budějovické městské policie. „Strážníci po přívalových srážkách monitorovali situaci na území celého města a v zatopených ulicích usměrňovali provoz vozidel až do příjezdu hasičů a odčerpání vody,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková. Jednalo se o křižovatku ulice Na Dlouhé louce a Husovy třídy u výstaviště nebo o již zmíněný kruhový objezd v křižovatce ulic Milady Horákové a Branišovské.

close Po přívalových srážkách měli napilno i budějovičtí strážníci. info Zdroj: městská policie zoom_in Po přívalových srážkách měli napilno i budějovičtí strážníci.

V kraji zasahovali při likvidaci škod také dobrovolní hasiči.