V Neukirchenu na Innu v okrese Pasov povolil kanál a voda podemlela vozovku silnice, která se pak na padesáti metrech rozlámala. Hasiči odhadli, že v krátkém čase v místě spadlo 150 litrů vody na metr.

Oktoberfest bez cigaret?

Restauratéři mnichovských slavností piva nechtějí využít předem sjednané výjimky z všeobecného zákazu kouření v hospodách v Bavorsku. Mluvčí hospodských potvrdil, že už letos budou v obřích stanech viset vývěsky upozorňující na zákaz kouření. Porušovatelé nařízení mají být napomínáni obsluhou a pořádkovými silami. Nedají–li si říci, nedostanou pivo, napsal pasovský deník PNP. Letošní 200. Oktoberfest bude od 17. září do 4. října.

Lavina privátních konkurzů

Toho času je v Horních Rakousích v pracovní dny podáváno průměrně pět návrhů na prohlášení privátního konkurzu. Informoval o tom linecký deník Volksblatt. Za první pololetí soudy zahájily 619 těchto řízení. Loni se jich za celý rok rozběhl rekordní počet 1146, jak řekl v listě vedoucí linecké filiálky svazu ochrany dlužníků Otto Zotter.

Zatím co loni činily dluhy privátních úpadců průměrně 116 000 eur, letos je to 104 200. Často jde ale o milionové závazky. Návrh na oddlužení podali dlužníci s pohledávkou 5900 eur i 3,7 milionu eur. „Třetina privátních insolvencí připadá na neúspěšné podnikatele,“ uvádí Volksblatt. Úpadky způsobily ale i rozpad vztahu, nemoci či úrazy. Podle zemského svazu pomoci dlužníkům stále přibývá i případů vyvolání krachu ztrátou zaměstnání.