Starosti svému okolí dělal například rozlitý Pištínský potok. Ani ve středu se nemínil vrátit do svého koryta.

V úterý odpoledne sice začala jeho hladina klesat, ale navečer začal kalný proud zase nabývat na síle. Celou středu výška vody kolísala v rozmezí několika centimetrů. „Je to zase dál, podívej se na ten kolík,“ komentovali obyvatelé okrajových domů v Pištíně hladinu, kterou pozorovali z mostku nad potokem. Pod vodou se stále ztrácely hlavně zahrady, ale i dvory.

„Nemá ani cenu uklízet. Jen jsme stroje v garáži vysadili výš,“ Rezignovaně pronesl jeden z místních. Rybáři totiž začali upouštět nebezpečně naplněnou kaskádu rybníků nad Pištínem a nikdo nedokázal říci, kdy se potok zase vrátí do normálu.

V Češnovicích nebo Strýčicích, také zasažených úterní velkou vodou, už mohli ve středu alespoň uklízet. Břehovský a Babický potok už se zase vrátily do svých břehů.

Ze sklepa Strýčické školy vynášel nespočetné kýbly vody školník a starosta v jedné osobě Václav Schacherl. Šatny a další prostory ve sklepě zaplavila odspodu kanalizace, kterou zaplnily přívaly vody z okolních polí. „Zjišťujeme možnost dát na kanalizaci zpětné klapky,“ zmínil Schacherl a doplnil, že škola bude do začátku září určitě v pořádku.