Podobná situace jako na Českobudějovicku byla v pátek a v sobotu v celých jižních Čechách. K mimořádnějším událostem patřilo jen preventivní přemístění skautů z letního tábora na Prachaticku, na původní místo by se ale měli vrátit zřejmě už po víkendu.

V Českých Budějovicích hlídala hladiny vodních toků a propustky pod mosty i povodňová hlídka městské policie. "S ohledem na předpověd počasí pro pátek večer a noci, kdy meteorologové předpovídali velmi vydatný déšt se dalo očekávat, že stoupnou hladiny vodních toků ve městě," uvedla tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

"Proto sledovali strážníci situaci zejména kolem Dobrovodského potoka – propustky na Suchovrbenském náměstí, Vodní ulice a okolí Suchomelské ulice, dále Hodějovický potok – propustek pod Novohradskou a železniční propustek za Penny a úsek řeky Malše ve městě ," uvedl k nasazení městské policie primátor Miroslav Tetter.

Podle krajského dispečinku Hasičského záchranného sboru tentokrát museli hasiči zasahovat jen u několika drobnějších událostí. "V noci nebylo žádné čerpání vody ze sklepů. Teď ale vyrážíme k technickým zásahům, kdy podmáčené stromy spadly na silnice," konstatovali na českobudějovickém dispečinku HZS. K padlým stromům museli dopoledne vyrazit na šesti místech kraje hlavně na Jindřichohradecku a Českokrumlovsku.