Budoucí dárci, představitelé firem či jednotlivci, projekty předem znali, ale jejich rozhodnutí přímo ovlivnilo představení projektů z úst těch, kteří je chtějí uskutečnit.

Nejvíce prostředků se podařilo získat Auticentru a to na projekt nazvaný A co děti s autismem – nemají si kde hrát? V prezentaci jeho ředitelka Milena Urbanová objasnila, že pro děti s poruchou autistického spektra není kvůli odlišnému vnímání okolního dění možné navštěvovat běžná dětská hřiště.

Toto, umístěné v zahradě, bude sloužit pouze dětem, které centrum navštěvují. „Díky charitativním akcím jsme shromáždili 154,5 tisíce korun a chybí nám ještě 41,5 tisíce, které bychom rádi získali od vás,“ obrátila se na možné dárce Milena Urbanová. A povedlo se! „Jsme velmi rádi, že donátoři pochopili smysl vybudování uzavřeného hřiště pro autistické děti. Díky nim bude na prázdniny připravené a celé dny k dispozici,“ ocenila ředitelka Auticentra přístup poskytovatelů, kteří všem žadatelům nabídli i konkrétní služby v určitém finančním rámci.

František Kaiseršot z burzu pořádajícího spolku DialogCB konstatoval, že padaly malé částky. Dárci věnovali necelých 109 tisíc korun, skoro o 20 méně než vloni. „Možná to změníme a do finále půjdou třeba jen dva projekty,“ uvažuje František Kaiseršot. Překvapilo ho, že nejméně úspěšným byl Food box Potravinové banky Jihočeského kraje.