Kdo to tam nezná, možná by si ani nevšiml, že je na konci Staroměstské ulice nedaleko Mariánského náměstí nová školka. Poprvé sem rodiče přivezli své ratolesti včera.
Budova se nachází v klidné lokalitě mezi panelovými domy a chodit sem bude až osmdesát dětí, které budou rozděleny do čtyř tříd. „Včera nastoupilo 46 dětí, které jsme rozdělili do tří tříd. Každá má samozřejmě své jméno, aby se to dobře pamatovalo, a tak máme krtky, ježky a kočky,“ uvedla vedoucí učitelka v MŠ Staroměstská Irena Čermáková.
Brzy bude plná
Postupně se budou třídy stále více zaplňovat, někteří přijdou ještě v listopadu, další v lednu a ty poslední děti na jaře. Naplnit kapacitu školky ale nebude problém, počet žádostí v přijímacím řízení převýšil možnosti školky.
První den se podle vedoucí učitelky tradičně neobešel bez pláče a slz, když se některým v novém prostředí moc nelíbilo a chtěli zpět k rodičům. Jinak je ale všechno, jak má být, a většina se shodla. „Líbí se mi tady, je to tu pěkné,“ říkaly děti.
Třídy jsou barevné, koberec na podlaze slouží zároveň i jako herní plocha, ve všech místnostech je dostatek světla a jsou prostorné. Nechybí zde ani atrium, kde si bude možné hrát, ještě není úplně hotové, ale to před zimou příliš nevadí, v ideálním stavu by mělo být na jaře, kdy plocha zaroste travou. Hned u budovy školky je pak k dispozici ještě jedno větší hřiště a při procházkách to je blízko i do parku. Navíc v zástavbě panelových domů není silný automobilový provoz, takže jsou zde děti z tohoto pohledu také v bezpečí. U areálu je pak i několik vyhrazených parkovacích míst, což je pro mnoho rodičů hodně důležité, když ráno vezou nebo později vyzvedávají svého potomka.