V pištínském společenském sále si děti mohly prohlédnout exponáty zvířat, poznávaly zvířecí stopy nebo házely šiškami na cíl. "Atrakcí bylo mnoho, děti ale nejvíce zaujalo vytváření si vlastní Zeměkoule," doplnila Kamila Lidralová.

Mateřská škola v Pištíně je v provozu teprve od prosince loňského roku, za tu dobu připravila mnoho akcí pro děti i jejich rodiče. Školka pořádá tématická tvořivá odpoledne pro děti s jejich rodinami, spolupracuje s jazykovou školou, která v Pištíně zajišťuje výuku anglického jazyka, a pořádá akce pro všechny obyvatele obce.

"Po oslavě Dne Země nás čeká ještě mnoho akcí. V sobotu 6. května budeme mít prezentaci školky na obecní akci Vaříme, pečeme a smažíme regionální potraviny. Na konci května pak vyrážíme na celodenní rodinný výlet, začátkem června oslavíme Den dětí a 21. června na zahradní slavnosti oslavíme 50. výročí Českého svazu žen," vyjmenovala ředitelka školky další chystané akce.

Kapacita pištínské mateřinky zatím není zcela naplněna. To se ovšem může změnit při blížícím se zápisu, který se uskuteční od 2. do 16. května 2017.