Třicet malých Afričančat čeká na jihočeské rodiče. Před několika dny se vrátily ze Zimbabwe pracovnice Diecézí charity České Budějovice a přivezly snímky sirotků, kteří čekají na pomoc.
O jejich osudech a smutném čekání na lepší budoucnost vyprávěly Iveta Švecová a Eva Benešová před několika dnyv sále Orla v Českých Budějovicích. „V dětském domově u města Kwekwe je osmdesát dětí, z toho 64 je zařazeno do projektu Adopce na dálku,” říká Iveta Švecová.
„Některé z nich rodiče zneužívali nebo je zavřeli do garáže a nestarali se o ně. Hodně často se stává, že rodiče odloží děti v buši, protože nemají peníze a nemohou se o ně starat,“ řekla Švecová.
Obě pracovnice vyfotografovaly třicet dětí ve věku tři až pět let , které budou zařazeny do nabídky pro adoptivní rodiče Diecézní charity. „Ve zdejších školkách děti nosí uniformy, které se musí platit, stejně jako jídlo. Rodiče si to nemohou dovolit, a tak chceme pomoci i těmto dětem,“ říká Švecová. Adoptivními rodiči se mohou stát jednotlivci i instituce. Podmínkou je poslání minimální částky 6000 korun ročně konkrétnímu dítěti, které si zájemci mohou i podle snímku vybrat na internetových stránkách www.dchcb.cz.