„Mají vaše inkubátory i v budějovické nemocnici?" ptal se ředitele společnosti Karla Fiedlera ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, který do TSE zavítal v pondělí v rámci své cesty po budějovických firmách. „Samozřejmě, budějovická nemocnice je dokonce naším referenčním pracovištěm, tady inkubátory i testujeme," odpověděl ředitel.

Podle Martina Kuby je výroba inkubátorů názorným příkladem takzvané ekonomiky s přidanou hodnotou.

„V TSE inkubátory vyvíjejí, vyrábějí a pak také úspěšně prodávají na světových trzích. To je přesně směr, kterým by se česká ekonomika měla ubírat," ocenil Martin Kuba.

Ministr si prohlédl také výrobní haly společnosti Robert Bosch. Závodem jej provedli jednatelé Milan Šlachta a Václav Pixa.

„Bosch je perfektním příkladem toho, jak se v průmyslové výrobě mohou lidé velmi dobře uplatnit získat jistotu stálé práce i nadstandardní plat," vyzdvihl Martin Kuba. Doplnil, že je proto nutné nasměrovat systém školství více k odbornému technickému vzdělávání.

Na toto téma prý Kuba již diskutoval s ministrem školství. „Minulý týden jsme navíc ve vládě schválili systém daňových úlev pro firmy, které nakupují různé pomůcky, s jejichž pomocí se pak ve firemních učňovských střediscích mohou studenti vzdělávat," dodal Martin Kuba.

Ten stihl i pobesedovat se studenty Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích, kde v roce 1991 sám maturoval.