Dětská lékařská pohotovost, umístěná v pavilonu D horního areálu českobudějovické nemocnice, zůstane v sobotu 9. listopadu od 15 do 21 hodin zavřená. Mluvčí nemocnice Iva Nováková informovala, že pohotovost není zajištěna ze strany praktických lékařů pro děti a dorost. "Přes veškerou snahu se nepodařilo polovinu služby ambulantními lékaři obsadit," uvedla Iva Nováková. Lékařská pohotovost tak bude v sobotu k dispozici pouze od 9 do 15 hodin.

V naprosto nutných případech budou dětští pacienti ošetřeni v příjmové ambulanci dětského oddělení českobudějovické nemocnice. "Upozorňujeme však, že lékaři sloužící ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení musejí svou pozornost a péči věnovat především pacientům lůžkové části, hospitalizovaným na jednotce intenzivní a resuscitační péče, dětem po operačních výkonech umístěných na dalších stanicích," vysvětlila Iva Nováková s tím, že rodiče a pacienty žádá o trpělivost, pokud se jim lékaři sloužící ústavní pohotovost na dětském oddělení nebudou moci po jejich příchodu na dětskou pohotovost věnovat.

V okrese České Budějovice není praktických lékařů pro děti a dorost s platným oprávněním k poskytování zdravotních služeb mnoho. Jihočeský kraj žádá proto všechny tyto lékaře, aby se s ohledem na potřeby rodičů a jejich dětí rozumně podělili o služby dětské pohotovosti v českobudějovické nemocnici a pomohli tak do budoucna zajistit bezproblémové obsazování služeb.