Nové sportoviště ocenil i devatenáctiletý Michal Divok z Hůr, který na „U" rampě trénoval freestylovou jízdu na kole.  „Jsem tady po třetí. Je to dobrý skatepark, rozhodně lepší než to, co je v Budějovicích. Tam je pár ramp ve Stromovce, ale jsou špatně rozmístěné, je jich málo a jsou poškozené," hodnotil sportovní zázemí Michal Divok. Do Lišova jezdí trénovat autem a hodlá v tom pokračovat, dokud se nepostaví skatepark v Budějovicích.

Jak Deníku řekl lišovský starosta Jiří Švec, hřiště vzniklo na popud školáků. „Před dvěma lety jsme dostali petici od žáků základní školy a některých teenagerů ve městě, že by chtěli skatepark. Petice sice neměla patřičné náležitosti, ale vzali jsme to jako podnět," poznamenal Jiří Švec.

Stavba zhruba 10 x 15 metrů velkého skateparku byla dokončena na konci října a minulý týden se dolaďovaly poslední detaily, například výzdoba ve stylu grafity. „Skatepark je celobetonový, má nejdelší životnost, není hlučný a co se týká jízdy, má nejlepší parametry, s čímž nám radili odborníci," dodal Jiří Švec s tím, že hřiště vyšlo na více než jeden milion korun. 

Generálním investorem byl Svazek obcí Lišovsko, část nákladů, 400 tisíc korun, platilo město Lišov, asi 700 tisíc korun hradila Základní škola Lišov a 130 tisíc korun byl příspěvek Jihočeského kraje.

Skatepark je situovaný v areálu školy, kde pokrývá asi třetinu nevyužívaného asfaltového hřiště, nedaleko něj je   i dětské hřiště s moderními herními prvky.

Sportoviště je otevřené veřejnosti a jak informoval ředitel lišovské základní školy Petr Ročňák, ještě se dolaďuje provozní řád. „Jsem rád, že tady skatepark vznikl,  určitě se bude hodně využívat. Je spousta hřišť pro malé děti, ale pro teenagery toho moc není. Přitom by na každém rohu  mohlo být streetbalové hřiště s košem na basket," domnívá se Petr Ročňák.

„Když nebudou taková místa, děti budou sedět doma u televize a počítače a nebudou se vůbec hýbat. Když ale budou mít kam jít, určitě to využijí," dodal ředitel školy.

V Lišově by v budoucnu mělo vzniknout ještě univerzální betonové hřiště za multifunkčním domem. Radnice už má zpracovaný projekt a shání grant. Letos bylo také dokončeno velké univerzální antukové hřiště ve Slověnicích.