Už pěknou řádku týdnů je komunikace mezi železničními tratěmi připravena na nutné rozšíření, ale namísto stavebních bagrů se zde pořád musejí auta sobě vyhýbat. Lidem ale nejvíce vadí, že stavba není pořádně zabazpečená.


„Tam není ani žádná páska, tak zvané mlíko, žádné označení a nic takového. O osvětlení ani nemluvím. Kolař v noci si tam může pěkně rozbít ciferník. Už je to tady rozkopané pěkně dlouho a ani nejsou schopni s tím něco udělat,“ lamentuje nad stavem silničky jeden z tamních obyvatel, který nechtěl prozradit své jméno. „Nejdříve tady byly problémy se zasíťováním, táhne se to už roky. Jsme zvědaví, kdy tu cestu dodělají, protože tady se teď na silnici sotva vejdou dva osobáky,“ doplnil další z obyvatel Petr Houška.

Nedostižný stavitel

Podle informací Deníku by měla komunikaci rozšiřovat firma Stavitelství Havlíček. Jednatel stavební společnosti se ale včera po celý den redakci Českobudějovického deníku nevyjádřil.

Postoj města

Radnice o potížích místních občanů ví. Na popud redakce Deníku se včera dopoledne z magistrátu města dokonce jeli na místo osobně podívat. Ale rekonstrukce komunikace je pouze v rukách soukromníků.


„Podklady jsou tam hotové, nyní již zbývá dodělat pouze asfalt. Ve směru od města do Roudného ještě před kolejemi jsou dopravní značky, jedna označuje zůženou komunikaci a druhá snižuje rychlost na třicet kilometrů v hodině. To je samozřejmě v pořádku,“ řekla včera tisková mluvčí radnice Jitka Welzlová. „Ale není to úplně správné, minimálně by měl být samotný výkop označen páskou anebo červenobílými deskami. Určitě by bylo dobré rekonstrukci do zimy dodělat,“ dodala Welzlová.


„Jezdím po té cestě poměrně často, protže bydlím v Suchém Vrbném a krátím si tak tudy cestu, když jedu směrem ke Krumlovu. Už jsem tam měl párkrát namále, když jsem se vyhýbal kamionu. Není to tam příjemné,“ potvrdil nářky místních řidič Ota Jůs.