Třetí návštěvu diskotéky Palm Beach na Pražské třídě za poslední měsíc uskutečnili během páteční noci městští strážníci. Na pomoc si tentokrát vzali i speciálně vycvičené psy. V době kontroly se uvnitř diskotéky nacházelo třicet osob, z nichž téměř čtvrtina byla mladistvých a podnapilých. Během chvíle zde totiž strážníci přistihli sedm mladistvých konzumentů alkoholu, tři hochy a čtyři děvčata. Na místě udělili rovněž jednu blokovou pokutu ve výši tisíc korun, a to jednadvacetiletému návštěvníkovi diskotéky, který obstaral alkohol pro své mladistvé kamarády.

Nejmenší hodnotu alkoholu zjistili policisté u sedmnáctiletého blonďáka, který nadýchal 0,06 promile. „Loknul jsem si piva,“ přiznal mládenec. Rekordmanem mezi přistiženými hříšníky se tentokrát stal sedmnáctiletý holohlavý mladík, který nadýchal 0,8 promile.

Náramek u vchodu

Oproti poslední kontrole, která se zde uskutečnila 23. října, došlo na diskotéce přece jenom k jedné změně. Návštěvníci, kterým bylo osmnáct let, dostávají u vchodu náramek na ruku, který nelze sundat bez poškození. Ten má být pro obsluhu signálem, že dotyčnému může podat alkoholický nápoj.
„Ve světě je to docela běžná praxe, jak od sebe oddělit plnoleté a neplnoleté návštěvníky diskotéky, ale tady tento způsob jak vidno ještě příliš nefunguje,“ podotkl primátor města Juraj Thoma, který se nočního zátahu osobně zúčastnil.

Strážníci o této kontrole sepíšou standardní úřední záznam, na jehož základě posléze vyhodnotí míru závažnosti provinění provozovatele diskotéky. „Pokud se ukáže, že se jednalo o opakované závažné selhání, podáme návrh na odebrání živnostenského oprávnění,“ připomněl primátor Thoma možné vyhlídky této známé budějovické diskotéky.

Majitel Palm Beach Marek Janda je vzhledem k častým problémům pevně rozhodnut povolit na diskotéku vstup až od osmnácti let. „Už mě to nebaví, policie a živnostenský úřad jsou tady pořád. V pondělí mám druhé jednání se svým právníkem, takže to zavedeme hodně brzy,“ řekl.

Na většině přistižených hříšníků nebylo vidět žádné větší rozrušení z toho, že na diskotéku dorazila uniformovaná návštěva. „Neboj, odvezou tě domů, budeš mít alespoň zadarmo taxíka,“ konejšila svou kamarádku šestnáctiletá nakrátko ostřihaná bruneta. Mýlila se. Krátce poté, co strážníci dokončili kontrolu, začali pro nezdárné ratolesti přijíždět rodiče.

Městská policie také potvrdila, že v Palm Beach nebyla naposledy. Diskotéka totiž opakovaně selhala nejen při policejních kontrolách, ale i při kontrole neoficiální, kterou provedla redakce Deníku.

Fotogalerii z kontroly naleznete na www.ceskobudejovicky.denik.cz