Ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek potvrdil, že v pátek 6. března navštívil premiéru Jihočeského divadla divák, u kterého byl v úterý 10. března po testování v pražské nemocnici Na Bulovce potvrzen koronavirus.

"V souvislosti s touto situací jsme v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí České Budějovice, které jsme, dle jejich požadavků a instrukcí, zaslali všechny potřebné informace," uvádí Lukáš Průdek. "Další kroky jsou v kompetenci Krajské hygienické stanice, která je v kontaktu nejen s námi, ale i s nakaženým a jeho blízkými. Pokud krajská hygienická stanice vyhodnotí, že je někdo z účastníků premiéry v ohrožení, činí konkrétní kroky jako je nařízená karanténa, testy a tak podobně," popisuje postup Lukáš Průdek. Epidemioložka Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková k procesu dodává: "Když přijmeme oznámení, ověřujeme ho a vyšetříme kontakty."

Koronavirus - Ilustrační foto
V Česku opět vzrostl počet nakažených koronavirem, je již 120 případů

Krajská hygienická stanice situaci vyhodnotila a v této souvislosti poslala do nařízené karantény několik osob. "Ty byly na premiéře v Jihočeského divadla prokazatelně v tzv. přímém kontaktu s nakaženým," vysvětluje Lukáš Průdek. Z toho tři osoby byly testovány na koronavirus.

Jitka Luňáčková potvrdila, že krajská hygienická stanice vyšetřovala v souvislosti s divadelním představením Jihočeského divadla osoby, které byly negativní. "V karanténě jsou nyní preventivně vytipovaní návštěvníci," uvádí.

Dotyčný návštěvník premiéry měl přijet z Prahy. Pozitivní výsledky u něj Jitka Luňáčková odmítla potvrdit.

"Se všemi osobami v nařízené karanténě jsme v kontaktu a nikdo do dnešního dne nevykazuje příznaky onemocnění koronavirem," dodává na závěr Lukáš Průdek.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník