Fyzické divadlo, pohyb a projev, který se nezakládá na textu, to jsou typické znaky inscenací Divadla Continuo z Malovic. Jeho členové nyní zasvěcují zájemce do tajů těchto technik na víkendových dílnách v českobudějovickém tanečním studie Kredance v Riegrově ulici.

„Dílny jsou zaměřené na to, co tvoří základ naší práce, tedy ovládání těla a hlasu jako rovnocených složek. Hlasem ale nemyslím slova, ale třeba přirozený zpěv,“ vysvětlil režisér divadla Pavel Štoural. Víkendové workshopy jsou podle něj prospěšné i pro samotné divadelníky, protože tím, že učí ostatní, sami mnohdy objeví něco nového.

Mezi účastníky první divadelní dílny, která se uskutečnila o uplynulém víkendu, patřila i Jitka Šerhaklová. „Nejprve jsem viděla několik představení divadla Continuo a hrozně se mi líbilo. Pak jsem absolvovala jejich seminář a hodně se mi po tom zlepšila fyzička i se mi lépe pracovalo. Proto jsem nyní přišla znovu,“ popsala. Na konci druhého dne byla spokojená, líbila se jí kontaktní pohybová cvičení a překvapil ji vlastní hlas. „Normálně ho neumím moc ovládat a tady jsem najednou objevila, co všechno dokáže,“ doplnila.

Zatímco úvodní dílna byla spíše poznávací, další se budou již více věnovat jednotlivým divadelním prvkům v duchu Continua. Účastníci si vyzkouší práci s rytmem, maskami a loutkami, akrobacii i cirkusové techniky.

Termíny workshopů jsou 18.–19. února, 18.–19. března, 15.–16. dubna a 13.–14. května. Zájemci mohou přijít na kterýkoli z nich. Musí se však třeba se předem přihlásit na cepickova@kredance.cz, kapacita je totiž omezená. Cena za první navštívenou dílnu je 1200 korun, za každou další pak 1000 korun.