Divadlo je připraveno hrát i pro padesát lidí menší inscenace a balet. Jelikož otáčivé hlediště v Českém Krumlově letos kvůli koronavirové pandemii nebude v provozu vůbec a může proto projít rekonstrukcí, čeká poté divadelníky dlouhá dovolená. V srpnu však vyrazí po jižních Čechách s programem do plenéru, tedy pod širé nebe.

Podle plánu uvolňování restriktivních opatření mohou 11. května začít hrát divadla s účastí do 100 lidí. Bude možné obsadit jen každou druhou řadu.

„Sáhneme v našem repertoáru po tom, co již máme nazkoušené,“ plánuje ředitel. Diváci prý uvidí představení Malého divadla, činohru, ale také operetní a inscenované koncerty.

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře se chystá zahájit sezonu rovněž začátkem června. „Nyní se domlouváme s hostujícími soubory, jak přesně to bude vypadat. Program budeme dávat do tisku koncem týdne,“ potvrdila ředitelka divadla Linda Rybáková.

Většina představení by se měla konat nikoli na jevišti, nýbrž v divadelní kavárně a na zahradě. „Chceme podpořit i nezávislé umělce, proto chystáme menší koncerty a představení. Počítáme s tím, že červen a následující letní měsíce strávíme především na zahradě,“ upřesnila.

Jako první chystá divadlo na 9. června komentovanou prohlídku výstavy, o den později by mělo přijít na řadu první divadelní představení.

V krumlovském Městském divadle letošní sezonu úplně škrtli a zahájí až tu novou v září 2020. Po rozhodnutí, že budou zrušeny i Slavnosti pětilisté růže, ale nezahálejí. „Připravujeme Svatováclavské slavnosti, podílíme si i na přípravě letních akcí, které budou komornější,“ přiblížil ředitel divadla Jan Vozábal.

Městské divadlo v Prachaticích zatím provoz nespustí. Ředitelka Kulturních a informačních služeb Věra Houšková upřesnila, že se to při dodržení všech pravidel nevyplatí.

„I na přednášky, které se v našem divadle konají, chodí stovka lidí. Nyní přemýšlíme, jak zajistit představení v letních měsících, například na arkádách,“ řekla s tím, že řeší i další možnosti přeložení představení, která byla v uplynulých měsících zrušena. Někde se to povede, jinde budou muset vracet vstupné.