Chovatelé drůbeže a ptactva jsou povinni řídit se Nařízením státní veterinární správy vydaném k zamezení šíření nebezpečné nákazy. To je aktuálně vyvěšeno na úřední desce a zveřejněno na webových stránkách města České Budějovice společně s mapou dotčeného území, informačním letákem pro chovatele a sčítacím listem drůbeže a jiných ptáků v drobnochovu.

close Ochranné pásmo a pásmo dozoru kolem ohniska Husova kolonie. info Zdroj: KVS zoom_in Ochranné pásmo a pásmo dozoru kolem ohniska Husova kolonie.

„Od pondělí 27. prosince začne sčítání chovů na území města. Vyzývám všechny chovatele, aby nejpozději do 5. ledna 2022 nahlásili své chovy prostřednictvím sčítacích listů, které jsou rovněž k dispozici v listinné podobě na Infocentru magistrátu města na náměstí Přemysla Otakara II. Chovy mohou nahlásit i telefonicky v pracovní dny od 27. prosince na krizové lince 702 168 593, a to v době od 8 do 16 hodin,“ uvedl primátor Jiří Svoboda s tím, že Krajskou veterinární správou budou v uvedeném období prováděny kontroly plnění všech nařízených povinností včetně nahlášení chovů drůbeže.

V minulých dnech byla kvůli napadení ptačí chřipkou zlikvidována například většina šlechtitelské ho chovu hus Rybářství Nové Hrady.

Ochranným pásmem se stanovují: Celá katastrální území České Budějovice 1 až 7, Hodějovice, Hlinsko u Vráta, Úsilné a Vráto a část Českého Vrbného. Více na webu města zde