S rekonstrukcí ulic budou souviset i dopravní změny.

Uzavírky ovlivní dopravu už za několik dnů. „Úplně uzavřena například zůstane od 28. února 2011 ulice Jana Roháče z Dubé,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová a dodala, že uzavřena bude také ulice Čechova v úseku od křižovatky v Mánesově ulici až po ulici Křižíkovu. Důvodem uzavírky je rekonstrukce obou ulic, která je rozdělena do čtyř etap. Akce by měla skončit 20. září.

„Kompletní obnova zahrnuje vybudování nové vozovky, chodníků, kanalizace, vodovodního řadu, veřejného osvětlení a přeložky parovodu,“ říká k rozsahu prací náměstek primátora Kamil Calta s tím, že první etapa prací bude zahájena 28. února a potrvá pravděpodobně šest týdnů. V této době budou zcela uzavřeny některé úseky Čechovy ulice a ulice Jana Roháče z Dubé. V ostatních částech uzavřených ulic bude povolen vjezd dopravní obsluze a městské hromadné dopravě.

„Trasa linky MHD číslo 12 se v prvních šesti týdnech od zahájení prací nezmění,“ uvedl Radek Filip z Dopravního podniku města České Budějovice. Filip ale dodal, že v dalších etapách bude nutný odklon všech spojů linky číslo 12 ulicemi Havlíčkova a Dukelská. Na objízdné trase budou zřízeny náhradní zastávky.

Pro místní provoz a dopravní obslužnost uzavřené oblasti bude změněno dopravní značení v Havlíčkově kolonii. Ulice Polní bude zobousměrněna a bude tam zákaz zastavení v obou směrech.

Stavba za necelých 50 milionů korun je spolufinancována 30 miliony z regionálního operačního programu.