Posledním hezkým dnem by podle meteorologů měl být čtvrtek. Podle Markéty Augustinové z Českého hydrometeorologického ústavu se ve středu už dopoledne objeví v regionu přeháňky a místy i bouřky.

Nejvyšší teplotu v úterý v kraji zaznamenali meteorologové v Českých Budějovicích, kde bylo 26 °C (rekord pro 22. září je z roku 1935 a činí 30,7 °C). Dále pak měřicí stanice ohlásily 25 °C ve Vráži u Písku, 24,9 °C v Borkovicích, 24,5 °C v Jindřichově Hradci nebo 17,8 °C na Churáňově.

Vítězný návrh úprav na Pražské - Ellement Architects.
Podívejte se, jak bude vypadat prostranství naproti IGY

Ve středu se očekává v regionu ráno 10 až 13 °C a přes den nejvýše 18 až 21 °C. „Teplotní rekord na 23. září činí pro České Budějovice 27,2 °C a je z roku 1987,“ uvádí pro příklad Markéta Augustinová.

Ve čtvrtek má být polojasno beze srážek a možná až 24 °C. „Poslední pěkný den na nějakou dobu,“ upozorňuje však Markéta Augustinová. V pátek totiž přijde výrazná studená fronta s deštěm, ochlazení a v sobotu další srážky a teploty ráno kolem 8 °C a odpoledne jen okolo 12 °C. Není vyloučeno, že v nejvyšších polohách Šumavy by se mohl o víkendu objevit už také sníh.