Zásadních problémů se zatím kvůli stavbě nemusí obávat řidiči. „V tuto chvíli se jich práce moc nedotknou, výjimkou jsou vozidla nad 3,5 tuny, které budou muset úsek Lidické třídy od opravované křižovatky k ulici Matice školské objíždět," vysvětluje Vlastimil Motlík, vedoucí budějovické provozní jednotky společnosti Strabag. Omezení se nebude týkat autobusů a trolejbusů, vozidel záchranného systému a obsluhy stavby. ti všichni stejně jako osobní auta mohou Lidickou nadále projíždět oběma směry.

Díky úpravám přibudou na východním a jižním ramenu křižovatky jízdní pruhy. „Umožní se tak vznik samostatných pruhů pro odbočení a prodloužení BUS pruhu na Lidické až ke křižovatce. Zároveň bude zvýšena bezpečnost chodců, protože se zkrátí přechody pro chodce vložením bezpečnostních ostrůvků," vysvětluje krajský radní pro oblast dopravy Antonín Krák.

Právě kraj zaplatí většinu nákladů. Stavba vyjde na zhruba 25 milionů korun. Na účet města půjdou náklady na úpravy chodníků a veřejného osvětlení v ceně okolo 1,5 milionu korun.