Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Pohádkového lesa raději jedničkou

Rudolfov – Už jen necelý týden schází do startu oblíbeného Pohádkového lesa v Rudolfově. Děti se vydají na dobrodružnou trasu plnou zajímavých stanovišť již tuto sobotu.

24.5.2011
SDÍLEJ:

Na jednotlivých stanovištích v přírode na trase mezi Rudolfovem a rybníkem Mrhal čeká malé účastníky Pohádkového lesa každý rok řada úkolů.Foto: Deník / Jaroslav Sýbek

Postupně si ji projde dvanáct set malých účastníků, většinou v doprovodu rodičů. Aby si každé z dětí pohádkový les patřičně užilo, nikdo nemusel stát na startu či u atrakcí fronty a pořadatelé se mohli všem dětem na jednotlivých stanovištích náležitě věnovat, má každý účastník na startovní kartě uvedený čas, kdy by měl na cestu Pohádkovým lesem vyrazit.

Přesto je dobré předem počítat s omezenými možnostmi parkování v blízkosti startu. Pořadatelé proto doporučují účastníkům Pohádkového lesa využít pro dopravu autobusy městské hromadné dopravy.

Dopravní podnik města České Budějovice ve spolupráci s pořadateli upravil jízdní řád linky č. 1 tak, aby účastníci nemuseli čekat na startu Pohádkového lesa déle než 30 minut. I tuto krátkou dobu Vám zpříjemní Český rozhlas České Budějovice.

Linka č. 1 bude stejně jako v minulých letech posílena. Všechny spoje, které běžně končí v Novém Vrátě – U SCANIE, budou v sobotu mezi 8. a 18. hodinou prodlouženy do Rudolfova ke kostelu. V úseku Nové Vráto, U pily – Rudolfov a zpět je navíc přeprava na všech spojích linky č. 1 zdarma, děti a jejich doprovod se prokazují účastnickou kartou do Pohádkového lesa. Při cestě domů si jízdenku označíte až v zastávce Nové Vráto, U pily.

Mimořádně prodloužené spoje linky č. 1 v úseku Nové Vráto, U pily – Rudolfov nezastavují. Upravené jízdní řády najdete i na nových webových stránkách Pohádkového lesa www. pohadkovyles.jecool.net. O úpravě jízdního řádu budou cestující informováni také v autobusech linky č. 1.

Pokud potřebujete přijet do Rudolfova autem, počítejte s parkováním ve větší vzdálenosti od startu a dodržujte dopravní značení. Vzhledem k nekázni některých řidičů bude letos uzavřena ulice Svážná podél základní školy. Prostor před základní školou bude stejně jako v předchozích letech vyhrazen pro potřeby pořadatelů Pohádkového lesa. Případné nedodržování pravidel silničního provozu bude řešit Policie ČR, která s pořadateli Pohádkového lesa spolupracuje. Dbejte, prosím, pokynů pořadatelské služby.

Jiří Fink, pořadatel

Co je dobré vědět

Trasa Pohádkového lesa je vedena po lesních cestách a pěšinách. Zatím počasí přeje a celá trasa je dobře schůdná a dá se projet i s dětskými kočárky. Při dešti ale bývají některé úseky kluzké, zejména sestup ze stanoviště 19 po úzké pěšině směrem do údolí. Přestože jdete „pouze“ do Pohádkového lesa, jedná se o turistický výlet. Vezměte si pevnou turistickou obuv. Polobotky, střevíčky a sandály jsou zcela nevhodné.

Za hrází rybníku Mrhal (po jízdě na nafukovacích člunech) jsou u cesty složeny klády, které nejsou součástí stanovišť Pohádkového lesa. Dejte pozor na děti, aby nedošlo k úrazu.

Dlouholetým partnerem Pohádkového lesa je Mateřská, základní a střední škola pro sluchově postižené v Českých Budějovicích. Zdejší žáci a učitelé pravidelně vyrábějí řadu rekvizit na různá stanoviště v Pohádkovém lese. Na oplátku účastníci Pohádkového lesa přispívají svým postiženým kamarádům do tradiční finanční sbírky, kterou garantuje Český červený kříž.

Díky vybraným penězům a sponzorským darům mohou děti jezdit na výlety, účastnit se plaveckého a lyžařského výcviku. Sebevědomí, které sluchově postižené děti získají spolu s dovednostmi ve sportu, je pro uplatnění v životě velmi důležité.

24.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sčítání volebních výsledků v českobudějovické sportovní hale, kde tradičně sídlí největší sčítací středisko v republice, může začít. Přípravy finišovaly v pátek.
4

Na volební výsledky se před lety čekalo až do neděle

Vlby ve vazební věznici České Budějovice.
11

Parlament má hlasy i z vazební věznice

Přes Dasný jedeme o víkendu bez omezení

Dasný – Uzavřený jízdní pruh na hlavním tahu z Českých Budějovic na Písek v Dasném je do neděle či pondělí volný.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volby v Gymnáziu Česká

České Budějovice - Volební okrsky číslo jedna a dvě jsou v Českých Budějovicích tradičně v Gymnáziu Česká, pár kroků od radnice. Podle ředitele gymnázia Antonína Sekyrky se hlasuje vždy ve zvýšeném přízemí.

Při fotbalu dojde i na zážitek s policií

České Budějovice – Policisté se zúčastní jako hosté sobotního fotbalového utkání na stadionu SK Dynamo České Budějovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení