Jízdní řády původních i nových cyklobusových linek najdete zde

Silnice budou autobusy brázdit celé léto až do 26. září - a k tomu za zvýhodněných podmínek. „Spoje, které umožní přepravit i kola, tvoří jedenáct linek. Ty spojují České Budějovice a okresní města s oblastmi Šumavy, Lipenska, Novohradských hor, Orlíku a České Kanady. V letošním roce přidáváme další čtyři nové linky, které propojují doposud neobsloužené oblasti České Kanady, Toulavy, Třeboňska a Lipenska,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

Provoz nových letních linek je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu RegiaMobil (program Interreg CENTRAL EUROPE). Linky projektu RegiaMobil propojují Jindřichův Hradec s Táborem, Frymburkem a Lišovem. „Díky nim se s kolem může kdokoli dostat k atraktivním jihočeským turistickým cílům jako je Choustník, Kozí Hrádek, Červená Lhota, Pořešín, Rožmberk nad Vltavou či Jemčina,“ podotkl Krák s tím, že poslední nová linka spojuje Tábor s Blatnou a umožní návštěvu Toulavy, zámku Orlík nad Vltavou či zážitkového parku Zeměráj v Kovářově.

Cyklisté i pěší turisté se dostanou bez aut do nejatraktivnějších míst Jihočeského kraje. Z konečné stanice se mohou vrátit přímo domů, nebo využít večerních spojů a relaxovat v nedotčené přírodě. „V letošním roce je opět očekáván zvýšený nápor turistů v Jihočeském kraji, při využití systému Jihočeských letních linek odpadá starost s hledáním parkovacího místa a nutnosti plánování tras s návratem do výchozího bodu.“ uvedl jednatel společnosti JIKORD Josef Michálek.

Propojeno s Plzeňským krajem

Jihočeské letní linky ale mají v letošním roce výhod daleko víc. Jednou z nich je i propojenost na další vlakové a autobusové spoje. Díky provázanosti s cyklobusy Plzeňského kraje se turisté dostanou do Sušice, Domažlic či Železné Rudy. Při použití Zelené linky je ve Slavonicích zajištěna návaznost na linky rakouského dopravce do Raabsu a Drosendorfu.

Linky jsou provozovány malokapacitními a klasickými autobusy, které nabízí místo pro 5 až 25 kol, dle typu vozidla. Na systému je uplatňován smluvní tarif Jihočeského kraje a je zde akceptována jihočeská krajská jízdenka JIKORD+, která nabízí zvýhodněné cestování především pro rodiny či skupiny 2 osob.

„Pevně věříme, že nabídka letošního roku uspokojí všechny návštěvníky i jihočeské obyvatele,“ dodal závěrem jednatel společnosti JIKORD Josef Michálek.