„Lidé sem vozí vlastní ovocný kvas, který jim vypálíme. Už předem se podle vůně dá poznat, jestli výsledný produkt bude stát za to," řekl Josef Šefl. „Také se někdy stane, že ani pálit nezačneme. To když je z kvasu cítit příliš ocet. Pak by pálenka nebyla dobrá," dodává obyvatel Rudolfova. Za deset let, co se pálení věnuje vypálil v místní palírně už hektolitry alkoholu s vůní ovoce.

Právě vůně je jeden z ukazatelů, který při procesu pálení sledují. „Vůně vypovídá o mnohém, někdy nás ale zákazník požádá i o zhodnocení chuti," řekl rudolfovský zahrádkář a vysvětlil, že hotovou čistou pálenku musí samozřejmě podle pravidel přeměřit i zapsat.

Za dobu, co pálenky vyrábí, se už setkal s nejrůznějšími pokusy. „Je to taková alchymie. Hlavně záleží na kvalitě dovezeného ovocného kvasu. Nejvíce lidé pálí samozřejmě švestky, ale přiváží sem i jablka nebo hrušky. Na začátku sezony, tedy na podzim pálíme třeba i třešně. Už jsme vyráběli ale i pálenku z černého bezu. Ne vždy je ale výsledek dobrý," dodal se smíchem.

Proces pálení trvá několik hodin. „Teď v sezoně se tady střídáme skoro každý den, Akorát v noci nepálíme," doplnil Josef Šefl. Samotné pálení má v Rudolfově dlouhou tradici. „Máme staré záznamy, takže víme, že tu palírna stojí kolem stovky let," vyprávěl Josef 
Šefl.

Rudolfovská palírna je tak známá nejen na Českobudějovicku, najdou se třeba i pražští zákazníci. Pěstitelů, kteří si chtějí zachovat vůni letních plodů v lahvích, je každoročně několik set. „Už nyní víme, že budeme pálit minimálně do března. Už se nám ale také stalo, že jsme poslední pálenku připravovali ještě v červnu. Záleží na tom, jaká je úroda," vysvětlil.

On sám si také rád z vlastní úrody vyrobí čirou tekutinu s obsahem alkoholu. „Pro sebe pálím většinou ze švestek, ale v poslední době jsem jich příliš neměl," posteskl si zahrádkář.

Čistý alkohol, vyrobený 
v rudolfovské palírně, zákazníkům i namíchají. „Máme tu připravenou destilovanou vodu a podle přání můžeme pálenku naředit na požadované množství alkoholu. Většinou lidé chtějí kolem padesáti procent. Více procentní pálenku volí málokdo. Na tom už si totiž pak člověk moc nepochutná," zasmál se zahrádkář. Vyrobenou pálenku si pak zájemci odvážejí ve vlastních nádobách. „Máme tu ale připravené i lahve, které se hodí třeba jako dárek," ukázal na poličku Josef Šefl.

Vždy na jaře rudolfovští zahrádkáři pořádají soutěž o nejlepší pálenku. „Hlásí se nám kolem stovky soutěžících, z nich porotci vyberou deset nejlepších pálenek." Nejchutnější pálenku roku vybírají lidé při oblíbené veřejné degustaci.

V Rudolfově se však pouze nepálí alkohol. Zájemci zde mají k dispozici i moštárnu. „Lidé si tu u nás mohou nechat vyrobit mošty z nejrůznějšího ovoce. Nejvíce ale děláme tradiční jablečný mošt," doplnil.