K obvyklým trasám se mezi Dobrou Vodou a Českými Budějovicemi vrátí řidiči a posádky osobních automobilů nebo třeba i cestující městské hromadné dopravy. Po necelých dvou letech končí uzavírka kvůli stavbě severního portálu tunelu Pohůrka a navazující části D3.

Uzavírka Dobrovodské začala v srpnu 2021 a původně byla ohlášena na rok. Pak byla prodloužena do jara 2023 a nakonec stavaři požádali ještě o jedno prodloužení. Jak už dříve uvedl pro Českobudějovický deník Adam Koloušek z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic ČR, zdržení nastalo kvůli problémům se stavbou tunelu Pohůrka z geologických důvodů nebo kvůli problémům způsobeným koronavirem, který omezil volný pohyb pracovníků. Při prodloužení uzavírky vloni byl alespoň přes staveniště zřízen koridor pro pěší.

Jižní tangenta spojí silnici I/3 a D3 u Roudného. Na snímku kruhová křižovatka mezi Českými Budějovicemi a Včelnou. Výjezdy k I/3 a Boršovu nad Vltavou.
Na Jižní tangentě u Budějovic už s předstihem slouží dvoupatrový kruháč

Už v minulých dnech se například mohl používat chodník podél silnice, v pondělí dopoledne jej třeba využili žáci jedné ze tříd základky v Dobré Vodě, kteří do Suchého Vrbného zamířili na autobus při cestě do kina.

Vrátí zastávky
Od středy 28. června 2023 od 4 hodin se vrátí na původní trasu také linka městské hromadné dopravy č. 6 a obnoví se provoz následujících zastávek:
• Kovárna (směr centrum) do původní polohy na Dobrovodské ulici
• Zvonárna
• Dobrá Voda, U Křížku
• Dobrá Voda, Domov důchodců

„Práce na stavbě dálnice D3 už pokročily natolik, že se místo mohlo zprůjezdnit a dát do předčasného užívání už v pondělí 26. června od 18 hodin, kdy byly odstraněny dopravní značky. Městská hromadná doprava bude jezdit podle jízdních řádů zveřejněných na zastávkách od 27. června,“ říká náměstek primátorky Lubomír Bureš s tím, že následovat budou ještě drobné dodělávky obrubníků na silnici i na chodníku podél ulic Lázeňská a U Křížku a úprava uličních vpustí, což nemá vliv na vlastní průjezdnost.