Stalo se tak i přesto, že radnice vypsala výběrové řízení na stavitele objektu, který měl nahradit stávající sportovní halu. Ta slouží amatérskými i profesionálním sportovcům v krajském městě od roku 1985. V souvislosti s tím byl také odvolán náměstek primátora pro dopravu František Konečný.

„V rámci koaličního vyjednávání po volbách jsme si vymínili revizi projektu připraveného minulou radou města, o kterém jsme pochybovali,“ uvedl tehdy Juraj Thoma, předseda zastupitelského klubu, a doplnil: „Po několika měsících si nejsme jisti, zda jsme vůbec dostávali všechny relevantní informace a poslední posudek, který se k projektu staví kriticky, byl před námi dokonce utajován. Očekáváme, že koaliční partner z toho vyvodí důsledky, pro nás to každopádně znamená, že projekt nové sportovní haly by se v této podobě neměl realizovat.“

O projektu je slyšet stále. Dokumentaci týkající se převážně záměru výstavby sportovní haly si totiž vyžádala na českobudějovické radnici policie. Potvrdil to primátor Jiří Svoboda. „Chtěli některá usnesení a materiály z rady města a zastupitelstva města,“ uvedl Jiří Svoboda. Nikdo z radnice nebyl povolán k výslechu. „Je to jen podnět, ne vyšetřování,“ vysvětlil s tím, že podnět má policie povinnost prověřit.

Policie k události zatím neposkytla žádné informace.