Finanční náklady krajského úřadu na zajištění voleb se zatím naštěstí pohybovaly jen v řádu tisíců korun.
Náklady na přípravu voleb hradí formou dotace ministerstvo financí. Ke dni 10. září činily náklady krajského úřadu jen 3100 korun. „Z toho byly 1300 korun náklady na tisk materiálů, které se zasílaly obecním úřadům a 1800 korun činilo poštovné,“ uvedla v pátek pro Deník Veronika Królová z tiskového oddělení krajského úřadu.


Přípravy na volby byly už ve fázi, kdy se čekalo jen na doplnění členů do volebních komisí. Jinak bylo vše připraveno, scházelo jen roznést volební lístky. Strany už dokonce znaly i svá čísla pro volby. Jenže Ústavní soud zrušil zákon, s jehož pomocí byly předčasné volby vyhlášeny. Celý kolotoč volebních příprav by se tedyměl roztočit úplně od začátku.


„Zrušení voleb v průběhu přípravy znamená pouze to, že písemnosti, které jsou v souvislosti s volbami vedeny na krajském úřadu budou uzavřeny a uloženy do spisovny,“ dodala Królová.


Odklad předčasných parlamentních voleb se nemile dotkne krajského města. „Magistrát už například nasmlouval výpočetní techniku,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. Domluveny byly i pronájmy prostor. Přípravy se nyní přeruší a odvoláno bude také plánované školení členů okrskových volebních komisí.