Rada města obdržela dopis, ve kterém, pizzerie žádala o zrušení výpovědi z nebytových prostor. Výpověď dostala v minulém volebním období. Dodnes se ale soudí s městem o vyklizení objektu na rohu Hroznové ulice a Piaristického náměstí.

Firma ale odmítla souhlasit s ukončením nájemní smlouvy. A teď požádala, aby byla dříve daná výpověď vzata zpět.

Rada města při svém jednání hlasovala tajně, což není obvyklé. „Byl to neobvyklý krok,“ řekl primátor Juraj Thoma k tomu, že se hlasovalo tajně, ale dodal, že je přesvědčen, že šlo o racionální rozhodnutí.

V tajném hlasování podpořili pizzerii jen tři radní. Pět jich bylo proti zrušení výpovědi, dva se zdrželi a jeden nehlasoval.

Soudní spor o působení pizzerie v prostorách na rohu Hroznové ulice a Piaristického náměstí mezi městem, které zastupuje Správa domů, a firmou Fresh CZ se táhne už od března 2009. Město sice vyhrálo první kolo u okresního soudu, ale firma se odvolala a dosud není záležitost pravomocně rozhodnuta. Tehdejší provozovatel pizzerie Ladislav Vrabel se hájil tím, že výpověď dostal neoprávněně, protože řádně plnil podmínky a podle jeho názoru nebylo možné v takovém případě nájemní smlouvu vypovědět.

Přitom radnice už měla vybraného i nového nájemce a místo pizzerie měla být nekuřácká kavárna.