Na letošní prázdniny byla minulý rok odložena rekonstrukce lávky pro pěší nad Strakonickou ulicí na sídlišti Vltava. Prázdninový termín zvolila radnice proto, aby se hojně využívaná lávka, kudy chodí i spousta dětí do ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, neuzavřela ve školním roce.

Plánovaná rekonstrukce lávky Vltava-střed začne v polovině června. Od 14. června do 7. července 2024 bude rekonstruováno jedno rameno ve směru od náměstíčka na sídlišti Vltava. Zbývající část lávky ještě bude krátce sloužit. Kompletně se lávka uzavře od 1. července až do 31. srpna. Od 1. července už bude bude v provozu provizorní světelný přechod.

Okresní soud v Českých Budějovicích pokračoval ve čtvrtek 6. června dokazováním v případu osmatřicetileté ředitelky soukromé školky na Českobudějovicku, která podle obžaloby měla týrat nejméně sedm svěřených dětí.
V soukromé školce na Budějovicku mělo docházet k týrání. Ředitelka to popírá

„Prázdninový termín jsme volili záměrně, frekventovaná lávka je nedaleko základní školy. Bezpečnost chodců je pro nás při rekonstrukci naprosto prioritou. Proto jsme přijali taková opatření, která jim zajistí bezproblémový přechod přes čtyřproudou silnici,“ vysvětlil náměstek primátorky pro dopravu Lubomír Bureš.

Už ve druhé polovině června, o víkendech 15. – 16. a 22. – 23. 6., budou probíhat přípravné práce na provizorním světelném přechodu pro chodce – jak stavební, konkrétně příprava snížení obrub, rušení zábradlí, vytvoření ostrůvku pro přechod, výstavba provizorních chodníků z asfaltového recyklátu, tak samotná příprava světelného signalizačního zařízení.

Oprava lávky nad budějovickou Strakonickou ulicí na sídlišti Vltava byla odložena. Na snímku je lávka při nedávné opravě Strakonické ulice v Českých Budějovicích.Oprava lávky nad budějovickou Strakonickou ulicí na sídlišti Vltava byla odložena. Na snímku je lávka při nedávné opravě Strakonické ulice v Českých Budějovicích.Zdroj: Deník/Edwin Otta

„Na místě bude takové dopravní značení, aby každý řidič dočasný přechod bezpečně viděl a počítal s ním. Zároveň chceme co nejméně ovlivnit automobilový provoz, a proto bude semafor poptávkový, kdy zelená chodcům padne až po zmáčknutí tlačítka. Je důležité také zmínit, že přechod bude upraven i pro nevidomé a slabozraké tak, aby i jim garantoval bezpečnost přecházení,“ doplnil náměstek primátorky Michal Šebek.

Rekonstrukce významně prodlouží životnost stavby a nový povrch usnadní chůzi po lávce. Vloni už byly opraveny lávky přes Strakonickou u Möbelixu a přes výpadovku na Český Krumlov u Povodí Vltavy nedaleko Stromovky.