Další uzavírka čeká na řidiče od pondělí v Kněžských Dvorech na železničních přejezdech na tratích do Plzně a Prahy. Důvodem je oprava přejezdů, která potrvá do pátečního večera. Pro všechna vozidla bude po tuto dobu vedena objížďka, změněny budou také některé zastávky městské hromadné dopravy. Stanice Kněžské Dvory–točna bude přesunuta do ulice Nemanická mezi křižovatku a železniční přejezd. Hrdějovice–náves pak do ul. Luční. Zastávky Kněžské Dvory–Sokolovna a Hrdějovice, U školy, budou zrušeny bez náhrady. Na této trase nebudou stavět ani autobusy ČSAD Jihotrans.


„To se mi snad opravdu zdá. Ani ne měsíc není znovuotevřená Mánesovka a hned zase budou něco zavírat. Kudy sakra máme jezdit?“ ptá se rozčileně řidič z Českých Budějovic Ludvík Roman. „Zavřou Pražskou, Lipenská je už také neprůjezdná a ještě k tomu ta křižovatka u Lidlu. Holt budeme jezdit na kolech,“ kroutí hlavou nad rozhodnutím města další motoristé.


Českobudějovický Magistrát však nastávající situaci zase tak černě nevidí. „Uzavírky a omezení jdou ruku v ruce s obnovením našich komunikací. Vždycky bude otázkou, kdy je nejlépe město a jeho obyvatele nějak omezit, poněvadž bez toho to zkrátka nejde,“ konstatoval včera náměstek primátora František Jelen s tím, že nejvhodnější dobou pro podobná opatření jsou právě školní prázdniny a také pochopitelně víkendy, kdy je na silnicích relativní klid. „Pokud tady chceme mít něco nového, po čemž koneckonců volá nejeden občan, musíme tomu něco obětovat. Myslím si, že rozumní lidé to pochopí a budou trpěliví,“ doplnil František Jelen.