Kvůli tomuto kroku však vzal za své jiný odbočovací pruh, ten přiváděl řidiče na parkoviště před Gerberou a Finančím ředitelstvím.


„Jezdím na parkoviště poměrně pravidelně. Tak si normálně najedu a koukám, že na silnici žádný pruh není, holt jsem auto otočil přes plnou čáru. Příště mi už nezbyde než se někde opodál otočit a pak jet zpátky na Mánesovku a tam až odbočit,“ popsal s úsměvem nedávnou historku třiačtyřicetiletý řidič Karel Lukášek.


Magistrát změnou jízdních pruhů ale jasně dává přednost těm, kteří z Mánesovy ulice odbočují směrem do Rožnova. Odbočovací prostor před křižovatkou města totiž kolonám aut nestačil. Změna ale tyto „štrůdly“ roztrhala.


„V odpolední dopravní špičce bylo pravidlem, že fronta aut byla až k Čechově ulici. Z tohoto důvodu jsme museli zrušit levý odbočovací pruh k objektu na Mánesově s číslem popisné tři,“ řekla včera tisková mluvčí Jitka Welzlová.


Ne každému se ale nové vodorovné dopravní značení zamlouvá. „Většina z nás jezdila do práce z druhé strany. Teď je to tady pěkně na prd. Nový pruh je po většinu dne totiž úplně prázdný a my to musíme složitě objíždět,“ podotkla jedna ze zaměstnankyň Finančního ředitelství.