V dopravním podniku se chystá také revize vnitřních předpisů v oblasti nákupů.

Z čela dopravního podniku byl v pondělí odvolán dosavadní ředitel Lubomír Půlpán a dočasným vedením společnosti byl pověřen předseda představenstva a zastupitel za TOP 09 Slavoj Dolejš (jak již Deník informoval). „V řadě případů nebylo vypsáno řádné výběrové řízení na nákup zboží a služeb. Některé obchodní vztahy nebyly smluvně zabezpečeny,“ odůvodnil odvolání Půlpána z funkce Slavoj Dolejš. Dodal, že důvody pochybení nebyly podle něj dostatečně vysvětleny.

Lubomír Půlpán ale ve svém vyjádření pro Deník konstatoval, že si není žádných pochybení vědom. O funkci se hodlá znovu ucházet prostřednictvím nového výběrového řízení. O tom, zda a kdy bude výběrové řízení vypsáno, by měla rozhodnout rada města v polovině dubna. "Podle mého vyjde z jednání rady podnět k vypsání výběrového řízení," uvedl Dolejš.

Město se ale teoreticky může vydat i jinou cestou. Nedávno například zazněly z radnice úvahy o tom, že by se dopravní podnik mohl sloučit s budějovickou teplárnou, kde je město většinovým vlastníkem. Konkrétnější návrhy na toto téma ale zatím nepadly.

Dolejš, pověřený vedením dopravního podniku, nyní rozhodl o okamžitém prověření a revizi vnitropodnikových předpisů v oblasti nákupů. Zastaví se i pořizování investičního majetku podle současného plánu. Některé nákupy, vázané třeba na dotace, ale budou pokračovat. To se týká například nových trolejbusů. Ty se měly nakoupit v příštích devíti letech s pomocí evropských dotací. Už je na to i schválený úvěr.

Dopravní podnik ale chce zastavit podle Dolejše nákup minibusů, plánovaný ve střednědobém výhledu a peníze využít na pořízení autobusů, které budou více potřeba.

Hlavním cílem plánovaných změn je dostat podle Dolejše dopravní podnik do "lepší kondice".