Radnice počítala se zavedením radarů již od dubna, jenže jeden z účastníků veřejné soutěže se odvolal a protestoval u Úřadu pro hospodářskou soutěž.
„Úřad námitku zamítl,“ uvedl včera primátor Juraj Thoma a doplnil, že nic nebrání podpisu smlouvy s firmou Czech radar. Zařízení by se měla objevit na křižovatkách do tří měsíců od podepsání smlouvy. Město je bude mít od firmy pronajaté, aby se vyhnulo možným právním komplikacím, pokud by měření vykonával soukromý subjekt.

Záměr přísnějšího sledování průjezdu křižovatkami a jízdy na červenou vítají i mnozí řidiči. „Teď blikne červená a ještě dvě auta projíždí, to je snad nový zvyk v Budějovicích. Dělají to už skoro všichni,“ kritizuje současnou situaci šestačtyřicetiletá Jiřina Bízková z krajského města.

„Něco by se ale mohlo udělat i se semafory. Když se jede po Mánesovce a musí se zastavit skoro na každém semaforu, tak se pak snad ani člověk nediví, že někdo nevydrží a snaží se ještě proklouznout,“ doplnila Bízková, která pracuje jako obchodní zástupce a cesta autem je pro ni denním chlebem.

Nový systém bude znamenat i další úředníky na radnici, počítá s nimi i rozpočet na tento rok. Měli by vyřídit osm tisíc přestupků měsíčně. Systém si však podle radnice na úředníky vydělá prostřednictvím vybraných pokut.

Svoje názory na toto téma můžete psát do rubryky Čtenář-reportér.