Ředitel Správy a údržby silnic Strakonice Jan Vykouk dopoledne potvrdil, že silničáři měli situaci pod kontrolou. „Cesty jsou sjízdné, jen na silnicích III. třídy může být uježděná vrstva sněhu," řekl.

Na Táborsku měli řidiči autobusů při prvních ranních jízdách potíže na cestě z Nemyšle do Chotovin a u Křídy na Opařansku. Se zvýšenou opatrností byl sjízdný také úsek dálnice D3 u Tábora. Ležely tam zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření.

Policisté na Písecku evidovali za dopoledne jednu nehodu, která souvisela se zimním počasím. „Ve Skalách havarovala řidička, která utrpěla šok," řekla mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová. Nehodu zavinila podle prvotních informací příliš rychlá jízda.

Na Jindřichohradecku 
s přestávkami chumelilo od nedělního večera. Od pondělního rána do odpoledne policisté šetřili tři nehody, které měly společné jmenovatele – kluzký povrch a nepřiměřená rychlost. Hned ráno u Člunku řidič osobního auta dostal smyk a střetl se s protijedoucím vozidlem, ve kterém se zranila řidička a spolujezdec. Kolem poledne u Děbolína 
auto po smyku skončilo na střeše a následně v Nežárecké ulici v J. Hradci se na kluzké vozovce střetl autobus 
s osobním autem.