Nechyběla na něm ani čerstvá absolventka Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích a budoucí vysokoškolačka Eva Prokešová. I ona se na chvíli s chutí ponořila do světa miniaturních stolečků a židliček, hromady hraček, pestrobarevných obrázků a s chutí si prohlédla stará fotoalba.

„Naučila jsem se tady jezdit na kole bez těch přídavných koleček, z toho jsem měla asi největší radost," odpovídá na otázku, co si při vzpomínce na školku vybaví jako první. „Samozřejmě jsem tu prožila i první lásku a dostala první pusu, toho kluka jsem tu viděla na jedné z fotek," dodává usměvavá studentka, která do školky chodila v letech 1997 - 2000.

Přiznává, že jako spoustě jiných dětí se jí sice ráno většinou do školky nechtělo, ale odpoledne se zase bránila odchodu domů. „Dodnes se mi stýská po spaní po obědě. Vzpomínám, jak jsme si s holkama hrály v domečku, ten byl rozhodně nejlepší. A taky jsme se vždycky rvaly o princeznovské šaty. Ty jsou tu dodnes, ale jsou ještě hezčí," oceňuje Eva Prokešová hračky dnešních mrňousů.

Zapomenout se podle ní rozhodně nedá ani na učitelky a řádové sestry, které se o děti ve školce starají. „My jsme měli paní učitelku Evu, ta byla úžasná, brala nás s sebou i k sobě domů, když jsme se scházeli po školce. Nezapomenutelná je také sestřička Invencie, Ta byla moje oblíbenkyně, hrála na kytaru, hodně jsme spolu zpívali a hlavně byla úplně nejhodnější," říká Eva Prokešová na adresu usměvavé zástupkyně ředitelky, která se v sobotu srdečně vítala u vchodu se všemi příchozími.

„Z řady tehdejších dětí jsou už dospělí lidé, jak rychle vyrostli a změnili se, některé už ani nepoznám, když se potkáme na ulici, spíš je poznám podle rodičů, ale mám radost, když se ke mně hlásí," zdůrazňuje sestra Invencie Maloušková.

Na někdejší žáčky školky ráda vzpomíná například nad fotografiemi z dřívějších let. „Teď jsem oprašovala tabla předškoláků a vzpomínala jsem na společné zážitky. Je skvělé, když se aspoň některé děti do školky vrátí, dozvíme se, co dělají, některá přátelství dokonce pokračují díky pravidelným setkáním," pochvaluje si.