Na zastupitelstvu se však dočkalo vedení města značné kritiky. „Vydáváme každý rok průvodce sociálními službami. Je to rukověť úplně špičková, se seznamem služeb i úředníků,“ kritizoval zastupitel a předseda sociální komise Ivan Mánek (ODS) záměr vydat ještě navíc kalendář pro občany ohrožené sociálním vyloučením.


Kalendář měl být podle radnice cíleným materiálem, určeným pro jednu skupinu obyvatel přesně podle jejich potřeb a navíc jen s malou spoluúčastí města. „Prostředky vynakládané na tento účel by byly vynaloženy zbytečně,“ oponoval Mánek a dodal, že vést některé obyvatele za ručičku od narození až ke sv. Otýlii by byla chyba.


„Někteří naši spoluobčané jsou informováni velmi dobře o svých nárocích. Chybí naprosto kontrola, jak nakládají s těmi penězi,“ navázala na Mánka zastupitelka za Stranu zelených Yvona Závorová. Komu podle ní informace skutečně chybí, to jsou například senioři.


Radnice původně žádala o dotaci 90 000 korun. Podle informace pro zastupitele ale stát přislíbil na kalendář jen třetinu požadovaných peněz. S největší pravděpodobností to bude znamenat, že radnice nakonec od svého záměru ustoupí a kalendář nevydá.