Připomenou si starou doudlebskou pouť na tzv. Černou neděli. Jarní pouť v Doudlebech slibuje na 10. dubna spoustu zážitků, ale i zajímavých poznatků. O ty se postarají pamětníci i všichni ti, kdo dodnes udržují staré zvyky. Řeč bude nejen o obyčejích spojených s jarním obdobím, ale například i o specifickém doudlebském nářečí.

Nedělní program odstartuje v 11.15 hodin v kostele sv. Vincence poutní mší svatou. Tu celebruje P. Adolf Pintíř, generální vikář českobudějovické diecéze. Vítáni jsou zejména účastníci v krojích.

Pak se program přesune do kulturního domu. Po obědě ve 13.30 se rozeběhne zábavný kvíz s názvem Tak se mluvilo u nás, na Doudlebsku. Znalost doudlebského nářeči v něm budou moci prokázat soutěžící z řad folklorních souborů Doudleban, Radost a Národopisného spolku Komařice.

Ve 14 hodin naváže v kulturním domě vyprávění pamětníků o lidových zvycích z Doudleb a okolí. Na Doudlebsku od masopustu do jara, tak se jmenuje pásmo vyprávění o lidových zvycích v době masopustu, postu, Velikonoc a jara. Připravili je s využitím audionahrávek zejména Marie Bočkové a Marie Běhunkové Jan Šimánek a Jan Burda. Posluchači se tak díky vzpomínkám budou moci vrátit do minulosti na pouť v Doudlebech o Černé neděli před 80 lety.

Pořadatelé nezapomněli při plánování nedělního programu ani na děti. Pro ty, ale i dospělé diváky, bude hrát od 16 hodin v kulturním domě své představení kejklíř Vojta Vrtek.