A bylo se na co dívat. Po řece pendlovalo šest dvanáctimetrových otevřených kánoí s dračí hlavou na přídi a ocasem na zádi, poháněných dvacetičlennými posádkami s kormidelníkem a pod velením bubeníka, který udává tempo.

„Celkem soutěžilo padesát tři posádek,“ informoval jeden z organizátorů, Josef Děkan, s tím, že týmy byly smíšené a vždy v nich musely figurovat nejméně čtyři ženy.

Tři posádky ale byly také výhradně ženské a utkalo se i několik dětských týmů. „Nejtěžší asi je se sehrát, abychom zabíraly stejně,“ řekla Jitka Ondrušová z ženského vítězného týmu Purkareckých čertic. Právě také purkarecké maminky sestavily ze svých ratolestí dětský tým, který byl ve své kategorii stejně úspěšný.

„Bylo to dobré, museli jsme hodně pádlovat a ještě teď mě z toho bolí palec,“ svěřila se těsně po závodu sedmiletá Dominika Šlechtová z purkarecké dětské posádky.

Na dvousetmetrovém závodním úseku si změřili síly soutěžící ze všech koutů České republiky. Nejstaršímu účastníkovi bylo 72 let, nejmladšímu jen čtyři roky.

Třetí závod letošní Dragon Boat Grand Prix vyhrál tým Lipno Hanace s časem 45,06 vteřin. Druhá byla posádka z Tředotína na Mělnicku, třetí místo obsadil tým Škoda auto z Mladé Boleslavi.