Komplikace na trati způsobila vichřice, která se prohnala Středočeským krajem a při níž popadaly na několika místech na koleje stromy. „Dva rychlíky vyjíždějící z Prahy v 18 a 19 hodin zůstaly okolo deváté hodiny uvězněny ve Středočeském kraji v Čerčanech,“ uvedl ředitel krajského centra osobní dopravy České Budějovice Jiří Kafka. „Od čtvrt na deset jsme zjišťovali počty cestujících a kam jedou, abychom zajistili náhradní autobusovou dopravu,“ popsal situaci.

Až kolem půlnoci vyzvedl pasažéry z Čerčan autobus a do Českých Budějovic je dovezl před půl třetí ráno. Cestující, kteří se potřebovali dostat do dalších měst na jihu Čech, čekalo po strastiplné cestě překvapení. Do domovů je rozvezli pracovníci Drah osobními auty.

„Bylo to jedenáct cestujících, kteří pokračovali dál do Nových Hradů, Horního dvořiště, Třeboně a nejdál do Suchdola nad Lužnicí. Místo autobusu jsme použili tři osobní auta, které Dráhy používají pro kontrolní činnost na trati, a lidi jsme rozvezli,“ dodal Kafka, který sám jedno z aut řídil.