Dva týdny před osudným večerem jí však organizátoři zavolali a oznámili jí, že se přeci jen mezi deset finalistek probojovala.

O to větší bylo její překvapení, když nakonec skončila v Lomnici nad Popelkou druhá a získala tak titul 1. vicemiss. „Jeli jsme tam už v úterý a do pátku probíhalo soustředění. Secvičovali jsme společné choreografie, módní přehlídku, sóla a podobně,“ popisuje sympatická brunetka, která studuje druhý ročník Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka v Českých Budějovicích. Ze všech soutěžních disciplín ji nejvíce zaujala právě módní přehlídka.

„Měli jsme tam návrhářku a od ní jsme všechny měly dlouhé i krátké šaty. Ta módní přehlídka trvala deset minut takže bylo dost obtížné ji nacvičit,“ vysvětluje Lenka Ďurišová. Kromě módní přehlídky čekaly na děvčata i takové disciplíny jako společná choreografie s hůlkou, povinná sóla s hůlkou, rozhovor a některé další. Jako odměnu za své skvělé umístění dostala zájezd do Chorvatska pro sebe a další dvě osoby, na který vyrazí začátkem července příštího roku. „Akorát ještě nevím, koho vezmu s sebou. Zájemců je hodně, ale zatím jsem si mezi nimi nevybrala,“ směje se Lenka.

Za svůj úspěch prý nejvíc vděčí kamarádce Katce, tanečnímu partnerovi Patrikovi a své rodině, která jí pokytla ve finále velkou pomoc a podporu.
Členkou českobudějovické mažoretkové skupiny Panenky je již jedenáct let. Začalo to tím, že se se svými rodiči přestěhovala a začala navštěvovat mateřskou školu v Nerudově ulici, kde tou dobou učila Marie Kolafová. Právě ona mažoretkový klub Panenky založila.

„Pořád mě to moc baví. Někdy si říkám, že je docela neuvěřitelné, že dělám už jedenáct let jednu a tu samou věc, ale pořád se máme co učit,“ svěřuje se Lenka Ďurišová s úsměvem.

Panenky sbírají v posledních letech úspěchy na všech významných soutěžích nejen u nás, ale i v zahraničí. Jsou několikanásobnými mistryněmi republiky a letos byly nominované i na mistrovství Evropy ve Švýcarsku, kde skončily nakonec třetí. Na mistrovství světa se umístila jedna z jejich skupin (jsou celkem tři) na krásném devátém místě. Svou zástupkyni už měly Panenky i na soutěži o nejkrásnější mažoretku.

V loňském roce se jí zúčastnila Kateřina Nováková, která se umístila na třetím místě. Kromě čarování s hůlkou a dalšími rekvizitami má Lenka Ďurišová i dalšího velkého koníčka a tím je folklorní tanec. Už od svých čtyř let je členkou souboru Bárováček, který působí při Základní škole J. Š. Baara v Českých Budějovicích. Ve škole ji nejvíc baví dějepis a tělocvik, nejméně pak biologie. A jaké sny má druhá nejkrásnější mažoretka v naší republice do budoucna? „Mám svůj velký sen a tím je dostat se na práva,“ plánuje.