Celková rekonstrukce Domova důchodců Dobrá Voda trvala dva roky a vyžádala si více než sto milionů korun. Byly při ní zmodernizovány všechny pokoje, vznikla nová recepce, společenský sál, kanceláře a výtahy. Přibylo také 15 lůžek pro osoby s Alzheimerovou chorobou. V Domově žije 284 klientů.

Sedačky, skříňky, záclony, televize a další nábytek pořád nedostali do svých pokojů klienti Domova důchodců (DD) na Dobré Vodě. Po dvouleté kompletní rekonstrukci domova, která skončila loni v říjnu, tu stále chybí vybavení interiérů.

Na vině jsou průtahy ve výběrovém řízení na dodavatele interiérů. Soutěže se účastnilo šest firem a poté, co byl vybrán vítěz, jeden z neúspěšných kandidátů v červenci napadl soutěž a obrátil se na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).   Ten rozhodl až na začátku ledna ve prospěch stěžovatele.

Jak řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda, výběrová komise nevysvětlila dostatečně důvody pro výběr vítězného kandidáta. „Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v prvostupňovém rozhodnutí konstatoval, že DD Dobrá Voda porušil zákon o veřejných zakázkách, když posuzoval netransparentně splnění kvalifikace uchazečů," uvedl Martin Švanda s tím, že rozhodnutí není dosud pravomocné a může proti němu být podán rozklad.

Ředitelka DD Jana Zadražilová s výrokem ÚOHS nesouhlasí. „Vyhodnocovali jsme i vzorky, zejména sedacího nábytku, kvůli funkčnosti a pohodlnosti. ÚOHS chce, aby komise podrobněji popsala právě vyhodnocení vzorků,"  vysvětluje problémy výběrového řízení Jana Zadražilová.

Jak budou nadále postupovat, komise v těchto dnech intenzivně řeší. Proto zatím ani nelze říct, kdy senioři nábytek dostanou. „Naštěstí jsou na pokojích vestavěné skříně, takže můžeme fungovat, ale vybavení prostě chybí," dodala Jana Zadražilová.