Většiny trápení je měla zbavit nákladná rekonstrukce nepovedeného projektu. Ani ta však všechny mouchy v nešťastném domě nevyřešila. Ukázala to první sněhová nadílka. Té měli zdejší lidé plnou chodbu přímo v ústí schodiště.


„Rekonstrukce za miliony je řešení – neřešení. Přišel první sníh a ukázal nám, že nejfrekventovanější místo pavlače na rohu, kde se vyjde ze schodiště, není kryté. A to byl jen první poprašek,“ upozorňuje Josef Spurný a svá slova dokládá fotografií z předminulého týdne.


S tím, že někdejší projekt roku není v českých podmínkách ideální pro bydlení, souhlasí i ředitel Správy domů Ladislav Volf. „Od začátku jsme poukazovali na nedostatky,“ krčí rameny. Dnes městu nezbývá, než nevhodné stavbě pomoci drahými dodatečnými úpravami. Je ale jisté, že všechny bolístky objektu vyléčit nelze.


„Konkrétně tuto část pavlačí z požárně bezpečnostních důvodů zakrýt nemůžeme. Na zimu se o zasněžené pavlače bude starat úklidová služba,“ reaguje Volf na připomínku obyvatel s tím, že projekt dodatečných úprav více pro pohodlnější bydlení v pavlačovém domě kvůli přísným bezpečnostním předpisům udělat nemohl.