Do soutěže IT - SLOT, která zkoumá znalosti z informatiky, se letos zapojilo rekordní množství žáků. Po prvním kole, které se uskutečnilo 21. a 22. listopadu, jsou již známi finalisté. Ze 4012 žáků osmých a devátých tříd se do finále dostalo 45 řešitelů z různých škol z celé České republiky. Z Jihočeského kraje se do finále probojovali dva nadějní žáci ZŠ a MŠ L. Kuby v Českých Budějovicích. Těmi jsou Jakub Haymann, který se v žebříčku umístil jako 11., a Martin Plachý jako 38.

Ředitel Základní školy a mateřské školy L. Kuby Miroslav Kůs je výsledkem svých žáků nadšený: „Za tyto úspěchy musím poděkovat hlavně naší výchovné poradkyni Libuši Jandové a učitelce 2. stupně Renatě Zemkové, které žáky již od třetí třídy pravidelně připravují na soutěže v programování. Samozřejmě klukům moc gratuluji.“

Loňská vítězka celé soutěže Natálie Prušaková ze Základní školy Dukelská ve Strakonicích, se v po letošním prvním kole stojí v čele žebříčku. Finále se uskuteční 13. prosince v Praze, kam bude své žáky doprovázet učitel. Do soutěže se letos přihlásilo 4599 žáků z nichž se 4012 účastnilo. O proti minulému roku narostl počet soutěžících o 21 procent.

IT- SLOT je informatická soutěž, kterou již 8. rokem pořádá Soukromá střední škola výpočetní techniky v Praze. Ta se specializuje na výuku maturitních oborů zaměřených na informační technologie. V současné době škola nabízí studentům tři specializace: grafické systémy a tvorbu webových stránek, správu počítačových sítí, programování a databázové systémy.