Malé divadlo přichystalo na adventní čas, kdy nemohou lidé do divadla, projekt, který přijede za nimi. Ve čtvrtek poprvé po městě vyjela dodávka Džubox JeDe a začala svůj program hned na náměstí Přemysla Otakara II.

Za rachotu vyskočila z dodávky čertice a začala kolemjdoucím dětem i dospělým vysvětlovat, o co jde: „Tady vhodíte penízky a uslyšíte písničku.“ Našel se první zájemce, který si zvolil hit číslo dva. Ten mu zahrála divadelní pojízdná kapela zevnitř vozu. „To je jak z kazeťáku, co?“ nepřestává ostatní bavit čertice.

Ve čtvrtek 3. prosince 2020 se uvolnily další restrikce kvůli koronaviru. Otevřela například kadeřnictví, papírnictví, hračkářství nebo knihkupectví či obchody s oděvy. Na snímku knihkupectví Zlatý klas v Českých Budějovicích.
OBRAZEM: Otevřeno! První byly kadeřnice, v hospodách už se také svítilo

Některé děti, s nimiž se rodiče u stromečku zastavili, dokonce poznaly písničkyz dětských představení Malého divadla. Malí diváci se s průvodkyní Džuboxu vyfotili. Dospělí si v dobré náladě i zatančili.

Džubox JeDe vyráží pravidelně na místa po krajském městě. Kdo si ho všimne, může se zastavit, zvolit píseň a pobavit se v předvánoční době. V repertoáru má zatím pětadvacet hitů napříč historií Malého divadla. Podle Petra Haška, ředitele Malého divadla, zřejmě bude Džubox jezdit mezi lidi ještě v lednu.

Ve čtvrtek 3. prosince na komunikacích působil komplikace čerstvě napadaný prašan. Takto to vypadlo na Táborsku mezi Planou nad Lužnicí a Košicemi.
OBRAZEM: Sníh a ledovka na jihu přinesly zatím padesát nehod

Uvažuje se do budoucna i o vydání zpěvníku písní, které Džubox přivezl lidem, a dokonce i o instruktážních klipech.

Pokud uvidíte pomalovanou dodávku, zřejmě přijdou melodie, které jste mohli slyšet jako diváci.