Opět elektronicky se budou v jihočeské metropoli zapisovat budoucí prvňáčci. Zápisy se budou konat za měsíc, ale už od 4. března bude možné najít přihlášky na internetu.

Zápisy do prvních tříd pro školní rok 2024/2025 se uskuteční ve dnech 4. a 5. dubna 2024. „Rodiče budou své potomky zapisovat stejně jako v předchozích letech, tedy elektronicky. Už od pondělí 4. března mohou vygenerovat přihlášku, kterou poté vytisknou, vyplní a přinesou v dubnu přímo k zápisu do konkrétní školy. Mohou tak učinit třeba z domova, ale nabízí se i návštěva na odboru školství a tělovýchovy na radnici, kde jim případně poradí a přihlášku vytisknou,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová s tím, že je třeba sledovat nejen webové stránky města, ale i těch základních škol, kam prvňáčci v září zamíří.

Návštěva ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše v Základní a mateřské škole Lišov.Návštěva ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše v Základní a mateřské škole Lišov.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Podrobné informace pro rodiče včetně případného žádání o odklad povinné školní docházky jsou umístěny ZDE na webu magistrátu. Město zřizuje 16 základních škol. Dvě školy jsou pouze s I. stupněm. Zápis do mateřských škol pro školní rok 2024/2025 se bude konat v termínu 6. - 7. května. Doba zápisu se zveřejňuje na webových stránkách jednotlivých mateřských škol.